6 דרכים לשמירה על כלי העבודה שלכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כלי העבודה שלנו הם הדבר החשוב ביותר בעבודה שלנו. בלעדיהם אנחנו חצי בני אדם, כמאמר השיר, אלא שהאמת פשוטה יותר. ללא כלי עבודה שמורים, הם לא יספקו את העבודה שלשמה הם נוצרו, ואז תהיו בבעיה. איך תתקנו? איך תשפצו? איך תשדרגו את המקום ללא כלי עבודה תקינים? איך תצאו לעבוד? (בהנחה שאתם בכלל שיפוצניקים). לנו יש להציע לכם 6 דרכים לשמירה על כלי העבודה שלכם. לא כל כך מסובך, אבל חשוב ומציל חיים (טוב, נו, לפחות את חייהם של כלי עבודה אהובים). רק לקרוא ולשמור במגירה…

נתחיל מאחסון נכון של כלי עבודה באשר הם

יש לכם קיר פנוי לתליית כלי העבודה? מצוין! תלו את כלי העבודה בסדר מופתי. כך תשמרו על שלמותם ועל תפקודם באופן מלא. הקיר היה רעיון מוגזם? אין לכם קיר פנוי במחסן הבית? הרי לא התכוונו שתתלו את הכלים בחדר או בסלון… אז הינה, לא נורא! הצעה חדשה וטובה – תמיד אפשר לאחסן כלי עבודה בארגז כלים מובחר, במגירה שנועדה לכך, במדפים או בעגלה ייחודית. כלי עבודה מאוחסנים מאפשרים להם נגישות. יתרון של עגלת כלים נעוצה בהתניידות ממקום למקום. בהנחה שיש לכם מספר כלי עבודה מאסיביים, יהיה זה נכון לאחסן הכל בעגלה שתסייע לכם להתמודד גם עם כובד המשקל. רק זכרו להחזיר כל דבר למגרה, לעגלה, למדף, לקיר – תלוי איפה נמצא האחסון הראשי שלכם.

רוצים לקבל יעוץ מהמומחים שלנו?

יבשו את כלי העבודה לפני שאתם מכניסים אותם לארגז

אל אל אל תנקו את כלי העבודה, ובעודם רטובים תניחו אותם חזרה במדף או בארגז! זהו רעיון קלוקל ולא חכם משום שמצטברת לחות כאשר כלי העבודה רטובים, מה שגורם לחלודה, ומכך אתם בהחלט רוצים להימנע. מה אם כן ניתן לעשות? פשוט מאוד! רחצו את כלי העבודה, יבשו אותם ורק אחר כך החזירו למקום, בבקשה.

ארגז מקורי – פתרון מעולה ומשמעותי

אם יש לכם ארגז מקורי, אריזה מקורית של כלי העבודה, מה טוב, במיוחד כשמדובר בכלי עבודה חשמליים שאותם מומלץ ביותר לשמר מיומם הראשון בקופסה המיועדת לכך. אחסון בארגז המקורי מבטיח גם הגנה ממכות של כלי עבודה ולא רק מאבק מצטבר.

שקית סיליקה ג'ל – שמירה על ספיגת הלחות

אם קיבלתם שקית סיליקה ג’ל (מה? מי? מו? תזכורת קלה – כשאתם קונים מוצר בקופסת נעליים, אתם מקבלים כדוריות שיש להן תכונה של ספיגת הלחות. נכון? מדובר בשקית סיליקה ג’ל שמסייעת לכם למנוע חלודה. איזה יופי! ראיתם? כמה פשוט ולא מסובך!

יחס אישי לכל כלי עבודה באשר הוא ותחזוקה מתקדמת

כמו שיש אנשים שזקוקים בחיינו ליותר תשומת לב ואנחנו משתדלים להשקיע בהם, כך יש כלי עבודה שצריך לתחזק אותם בצורה מקצועית יותר. אפשר ומומלץ תמיד להתייעץ עם בעל מקצוע שיסביר לכם איך לתחזק כל כלי בנפרד. לפעמים תידרשו לאיש מקצוע שיפרט לכם יותר לעומק מה נדרש, אך את רוב התחזוקה תוכלו לעשות לבד.

ניקוי כלי עבודה ושימון

ולסיום סיומת, נקו את כלי העבודה אחרי כל שימוש. אפשר לנגב בעזרת מגבון המיועד לכך או באמצעות סמרטוט פשוט. אפשר ומומלץ במקרים מסוימים להוסיף קצת מים, אבל לא לשכוח לנגב ולהשתמש בספריי הגנה. את האבק תסירו מכלי העבודה בעודם מנותקים מהחשמל, כך לא תסכנו את עצמכם בהתחשמלות מיותרת. לחץ אוויר יסייע לכם להסיר אבק עקשן, ואל תשכחו לשמן את החלקים השונים של כלי העבודה כנדרש.

אולי תאהבו גם את הפוסטים הבאים: