שליכט אקרילי - הדרכה מעשית יישום החומר

המחיר לשליכט אקרילי צבעוני משתנה מחנות לחנות. המחיר לפח בגודל 24 קילו נע בין 180-200 ש"ח

שתי החברות המובילות בשוק הם טמבור ונירלט לשניהם יש שליכט אקרילי צבעוני ברמה גבוהה

באתר מרכז הגבס תמצאו קטלוגים של שליכט אקרילי צבעוני

הדרכה מעשית על שליכט ואופן המריחה ( יישום החומר )

למחירים של לשליכט

תמליל ההדרכה - שליכט אקרילי

שלום חברים, אני גיא – מנהל השיווק במרכז הגבס. הרבה פעמים שואלים אותנו, מה שליכט? איך מיישמים אותו? למה צריך את זה?. אז היום הבאנו את המומחה, אולי מספר 1 בארץ עם מעל ל40 שנות ניסיון בטמבור אשר, שיסביר לנו, מה זה בעצם שליכט,  למה צריך את זה,  איך מיישמים,  ממה הוא עשוי.

יאללה בוא נתחיל?

 

שלום, שמי אשר לניאדו, אני עובד הרבה שנים בצבעי טמבור. במסגרת התפקידים שמילאתי במשך עשרות שנים, אני נותן ייעוץ טכני למפקחים, מהנדסים, יזמים ומבצעים. היום אני אתן הדרכה בנושא של שליכט אקרילי.

שליכט אקרילי צבעוני בשפת המבצעים, כשמו כן הוא. על בסיס אקרילי טהור, טהור לחלוטין. אין לו קשר לצמנט או סיד כמו בשליכטים שאנחנו מכירים מבעבר. בעל עמידות נפלאה לקירות חוץ, מיועד לציפוי קירות חוץ, מונע חדירת מים, מגשר על סדקים, בעל תו תקן 1731. קיים במבחר גדול של מרקמים  חלק, בינוני וגס ובמבחר ענק של גוונים לפי מניפות הגוונים של לגעת בצבע וספקטרום. זה אומר שנוכל לקבל כ 2000 גוונים וכל אחד שירצה לקבל את הגוון, סביר להניח שהוא ימצא את מה שהוא צריך. בנוסף, שליכט אקרילי הפך להיות טרנד בתוך מבנים, בתוך הבית, הוא הפך להיות סוג של אפקט שמשתמשים בו להבליט קיר.

לדוגמה:  גב מיטה בחדר שינה, קיר של טלויזיה בסלון או קיר בפינת האוכל.

לפני שאדגים כיצד מבצעים את העבודה,  אני רוצה לציין שחשוב מאוד שנדאג שתהיה לנו תשתית נכונה. בדרך כלל נתקל בשתי סוגי תשתיות, חדשה וישנה.

תשתית חדשה – זה תמיד טיח חדש אז נדאג שיהיה לנו טיח עשיר בצמנט, מיישמם אותו על השכבה המיישרת, אותה השכבה שמחפה על כל הפגמים של הבניין, כאשר בונים את הבניין. עובייה כ 2 ס"מ והיא מיושרת על ידי מסור. 

שיטת עבודה בטיח חדש – יישום של יסוד לשליכט אקרילי, כשמו כן הוא, ככה הוא נקרא. מקבלים אותו בגוון זהה לחלוטין לגוון השליכט, מדללים אותו כ 20 אחוז מים, מורחים את הצבע על הטיח בשכבה אחת בריאה זה עוזר לנו למרוח את החומר בקלות. אנחנו נקבל את הגוון הבסיסי בגוון הזהה. וגם מאחר והטיח הוא מאוד יבש, כשאנחנו נצבע את שכבת היסוד, יהיה לנו יותר נוח למרוח את החומר.

השיטה השניה היא תשתית ישנה –  בדרך כלל בתשתית ישנה אומרים לך, יש לי צבע לבן, לא יודע מאיפה הוא בא. זה אומר שנתקלתי בצבע בלתי מזוהה. מאחר ואני לא יודע מה יש לי על הקיר לאחר 20 שנה של צבע על הקיר, אז מדובר על צבע שונה לחלוטין שנקרא צבע יסוד קושר על בסיס מים שמחזק לנו את התשתית. במקרה כזה נדאג להוריד כל צבע רופף, נדאג לפתוח סדקים מבניים ולמלא אותם בחומר מסוג מילוי גמיש, נצבע את היסוד קושר על בסיס מים כדי לחזק את התשתית ואז ניישם את החומר.

עכשיו נעבור ליישום החומר

הכלים שלנו הם מאלג' פח ומאלג' פלסטיק. במקרה הכינותי מראש, אני הולך לעשות שליכט אקרילי מרקם 70 דרך אגב, אני לא ציינתי אבל השליכט אקרילי הוא בעל מבחר גדול של מרקמים. אנחנו נתחיל בחלק לחלוטין דרך מרקם בינוני ומרקם גס. זה אומר שיש לנו כעשרה מרקמים, וכל אחד יוכל לבחור את מה שהוא רוצה לפי אותם הגוונים שיש במניפות, לפי 2000 גוונים בערך. מבחר ענק של גוונים.
אז במקרה הכינותי מראש גוון לבן עם צבע יסוד לשליכט אקרילי לבן, מכיוון שאני הולך ליישם שליכט אקרילי מרקם 70 שהוא גס יחסית ובצבע לבן.
היישום נעשה בכך טייחים, בלועזית מאלג', ואז אני מורח את החומר וכפי שאם רואים אומנם החומר סמיך מאוד אבל המריחה שלו היא מאוד קלה. חשוב לציין שבעבודה חשוב שאחד ימרח ואחד יעבד את זה עם המאלג'. זה אומר שבשטחים גדולים במיוחד כשעובדים בחוץ בשמש הקופחת, בשטחים גדולים לפעמים עומדים שישה אנשים, שלושה מורחים במאלג' ושלושה מגרגרים שתכף נראה את עבודת הגרגור. בדרך כלל אנחנו נוטים למרוח חומר יותר ממה שצריךוככה זה צריך להיות,למה?  מכיוון שלאחר שאני מורח ואני יודע שיש לי חומר מיותר, אני חייב להוריד את החומר המיותר אחרת אני לא אוכל לעבד את המרקם הנכון.
בדרך כלל אחרי מטר אחד מרובע, המיישם במאלג' פח, מתחיל להוריד את החומר המיותר, על מנת להכין את השטח לחברו, שיבוא אחריו עם המאלג' מפלסטיק. אתם רואים, יש לי כאן חומר מיותר ואני תמיד אקח ואנקה אותו. כמות החומר היא בערך בגובה של האבן. בתוך המרקם הזה, יש מן סוג של קוורץ וכשאני מתחיל לשמוע את הרעש הזה של האבן המתגלגלת, זה אומר שהתחלתי להגיע לכמות הנכונה. עכשיו אני מפנה את המקום של לחברי,  אני ממשיך הלאה למרוח, והחבר שלי לוקח את המאלג' מפלסטיק והוא זה שעושה את המרקם היפה. וזה מאוד פשוט!.
 
 מאוד פשוט, מאוד קל, מאוד נוח. וכך אני ממשיך הלאה. חברים, מאוד פשוט, מי שלא יודע ילמד, יתאמן ואני בטוח שהוא יצליח!  תודה רבה על ההקשבה, ושיהיה לנו בהצלחה!

תודה רבה לאשר על ההדרכה שהעביר אצלנו!

אתם יכולים לשאול אותנו למטה בתגובות, אם יש לכם איזו שהיא שאלה לגבי ההדרכה.

אתם מוזמנים כמובן לשתף את הסרטון!

את הסרטון ניתן לראות גם בפייסבוק,  יוטיוב ובאתר שלנו כמובן!

חוץ מזה, אם יש איזה שהוא נושא שאתם רוצים שנעביר עליו הדרכה, אתם מוזמנים לרשום לנו למטה ואנחנו ובשמחה נעביר הדרכה כל כל מה שתרצו.

זהו, נתראה בפרק הבא!

 

שתפו את ההדרכה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp